close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
رشته های علوم تجربی
loading...

tip-top

رشته های علوم تجربی

دانلود نرم افزار آموزشی دانشنامه بریتانیکا Encyclopedia Britannica 2012 Ultimate Edition for Windows

Mozhgan بازدید : 186 چهارشنبه 28 تير 1391 نظرات ()

http://mihandownload.com/mypic/Saeed/EncyclopediaBritannica2012.jpg

دانشنامه بریتانیکا دانشنامه‌ای است که اولین بار در سال ۱۷۶۸ در ادینبورگ منتشر شد و قدیمیترین دانشنامه موجود به زبان انگلیسی محسوب می‌شود. این دانشنامه در حال حاضر یکی از مهمترین و معتبرترین منابع به زبان انگلیسی به شمار می‌رود که تا به امروز ویرایش و انتشار آن ادامه یافته‌است. بریتانیکا توسط ۱۹ ویرایشگر تمام وقت و بیش از ۴۰۰۰ مشارکت‌کننده خبره، به رشته تحریر درآمده و در بسیاری موارد، علمی‌ترین و آکادمیک‌ترین دانشنامه دنیا، شناخته شده‌است.
مقالات بریتانیکا همچنین در طول سده‌های ۱۸ تا ۲۰ توسط مقاله‌نویسان خبره و با تجربه در زمینه‌های مختلف بازبینی شد و مورد تایید قرار گرفت و حتی گاهی برای تهیه مقالات آن تحقیقات گسترده‌ای انجام می‌شد. در این مدت بریتانیکا شهرت بسیاری را میان انگلیسی‌زبانان بدست آورد و دانشنامه منحصر به‌فردی به شمار می‌آمد، به طوری که در سدهٔ بیستم و در نسخه یازدهم این مجموعه مورد استفاده به عنوان یک مرجع معتبر برای افراد عادی و دانش‌پژوهان قرار گرفت.
هم اکنون بریتانیکا هم به صورت کتاب و لوح فشرده و هم در شبکه اینترنت موجود می‌باشد و اطلاعات آن مورد اعتماد بوده و می‌توان با اطمینان خاطر از آنها استفاده کرد.
بریتانیکا در اواخر سدهٔ هجدهم در ادینبورگ (پایتخت اسکاتلند) توسط کولین مک فورکوهار و با کمک اندرو بل و با نام مصطلح جامعه مردان متشخص منتشر شد.
ویلیام اسمیل، ویرایشگر این دانشنامه، هنگامی که ۲۸ ساله بود ۲۰۰ پوند بابت ارائه این دانشنامه در ۱۰۰ قسمت و سه مجلد دریافت کرد.
حسین ملک موسس کتابخانه و موزه ملی ملک، زمانی را صرف ترجمه دانشنامه بریتانیکا کرد که بعدها به علل نامعلومی از این کار منصرف شد. بخشی از این دانشنامه که به خط خود وی ترجمه شده بود، هنگام جمع‌آوری اطلاعات از خانه وی، برای تبدیل به موزه، در لابلای آثارش پیدا شد. از ماه اردیبهشت ۱۳۸۶، کار ترجمه فارسی دانشنامه بریتانیکا، توسط عبدالحسین سعیدیان، مترجم، محقق و استاد دانشگاه (مولف «دائرةالمعارف بزرگ نو» در ۱۰ جلد) و با تلاش گروهی از مترجمان، با هدف ارتقای فرهنگی جامعه جوان، اندیشمندان و محققان آغاز گشت.

جراحی ‌های لاغری

Mozhgan بازدید : 166 دوشنبه 26 تير 1391 نظرات ()

http://rozup.ir/up/tip-top/Pictures/saratan_1.jpg

تغییر دادن بعضی چیزها درمورد خودتان آسان است. مثلاً موهایتان را در نظر بگیرید: می‌توانید آنها را بلند کنید یا کوتاه کنید. و اگر دوستشان نداشتید، با یک مدل موی جدید کلی تغییر خواهید کرد.

اما بعضی از تغییرات به همین سادگی نیست. برای آندسته از نوجوانانی که شدیداً چاق هستند، کم کردن وزن می‌تواند یکی از آنها باشد.

شدیداً چاق بودن یعنی کسی که حجم توده بدن او (BMI) بالاتر از 40 باشد و این یعنی حدود 50 کیلو اضافه وزن.

اما مشکل فقط عددی که ترازو نشان می‌دهد نیست. نوجوانانی که شدیداً چاق هستند در خطر بسیاری مشکلات جسمی مثل دیابت، بیماری‌های قلبی، آپنه خواب، و مشکلات مفصلی قرار دارند.

چگونه عادت به مصرف قرص خواب را ترک کنیم

Mozhgan بازدید : 159 دوشنبه 26 تير 1391 نظرات ()

میلیون ‌ها نفر در سراسر جهان بدون کمک قرص خواب می‌خوابند—شما هم می‌توانید.

http://up.tip-top1.ir/pictures3/ghors.png

نکات مهم برای حفظ سلامت چشم

Mozhgan بازدید : 167 دوشنبه 26 تير 1391 نظرات ()

همه ما می‌دانیم که تا چه اندازه بینایی برای ما اهمیت دارد. اما بااینحال اکثر ما توجه زیادی به آن نداریم.

اجازه بدهید مطمئنتان کنیم که از دست دادن بینایی و اختلالات مربوط به آن واقعاً مسئله کم‌اهمیتی نیستند. در سراسر جهان، حدوداً 25 میلیون نفر هستند که بینایی خود را از دست داده‌اند و حدود 80 میلیون از آنها دید نامنظم دارند.

http://up.tip-top1.ir/Pictures/eye1.jpg

12 علت تعجب‌ آور افسردگی

Mozhgan بازدید : 164 دوشنبه 26 تير 1391 نظرات ()

http://up.tip-top1.ir/pictures2/afsordegi.jpg

افسردگی محرک‌های معروف زیادی دارد: ضربه‌روحی، مشکلات مالی، سوگ از دست دادن عزیزان و بیماری نمونه‌هایی از این عوامل هستند. اما اگر افسرده هستید و هیچکدام از اینها درمورد شما صدق نمی‌کند، تعیین یک دلیل خاص برای افسردگیتان کمی دشوار است. درواقع، ممکن است افسردگی شما یک دلیل خاص و مشخص نداشته باشد. در زیر به برخی از علت‌های تعجب‌آور افسردگی اشاره می‌کنیم.

10 نشانه ابتلا به مشکلات تیروئیدی

Mozhgan بازدید : 149 دوشنبه 26 تير 1391 نظرات ()

http://up.tip-top1.ir/Pictures/tiroeed.jpg

میلیون‌ها نفر دچار مشکلات تیروئیدی هستند اما اکثریت آنها از آن بی‌خبرند. تیروئید غده‌ای پروانه‌ای شکل است که در گردن قرار گرفته است، غده مهم در متابولیسم و سوخت‌وساز بدن محسوب می‌شود. وقتی غده تیروئیدتان خوب عمل نکند، می‌تواند بر هر جنبه از سلامتیتان، به‌ویژه وزن، افسردگی و سطح انرژی‌تان اثر بگذارد.

ازآنجاکه مشکلات تیروئیدی که تشخیص داده نشده‌اند می‌تواند به شدت موجب چاقی، بیماری‌های قلبی، افسردگی، اضطراب، ریزش مو، ناکارایی جنسی، ناباروری و علائم و مشکلات دیگر شوند، خیلی مهم است که مراقب وضعیت سلامتی خودتان باشید.

مدیریت استرس

Mozhgan بازدید : 192 دوشنبه 26 تير 1391 نظرات ()

http://up.tip-top1.ir/pictures2/esteres.jpg

استرس مداوم سلامت شما را به خطر می‌اندازد

واکنش بدن شما به استرس به منظور محافظت از شما ایجاد می‌شود. اما زمانیکه این واکنش مدام فعال باشد، ممکن است خطراتی سلامتیتان را تهدید کند. برای کنترل استرس خود از راهکارهای زیر استفاده کنید.

بدن شما از طریق راه‌هایی که هدف آن محافظت از شما در برابر تهدیدهای درندگان و سایر مهاجمین است، به استرس واکنش می‌دهد. در دنیای امروز چنین تهدیدهای بسیار کم پیش می‌آید اما این به آن معنا نیست که زندگی خالی از استرس است.

برعکس، مطمئناً شما هر روز با خواسته‌های متفاوتی روبه‌رو می‌شوید مثل حجم زیاد کار، مراقبت از خانواده و حتی شلوغی و ترافیک خیابان‌ها. بدن شما به این مشکلات خُرد و ناچیز به شکل تهدید نگاه می‌کند. درنتیجه، ممکن است احساس کنید که بطور مداوم تحت عذاب هستید. اما شما قدرت مقابله دارید. نباید اجازه بدهید استرس کنترل زندگی شما را به دست گیرد.

10 نشانه اختلال دوقطبی (بای پولار)

Mozhgan بازدید : 184 دوشنبه 26 تير 1391 نظرات ()

http://up.tip-top1.ir/pictures2/2ghotbi.jpg

درمورد بیماری‌های روحی-روانی، کلیشه‌های مختلفی وجود دارد. اما در واقعیت، تشخیص اختلالات روحی معمولاً دشوار است—مخصوصاً در افرادیکه دچار علائم اختلال دوقطبی هستند.

دکتر کاری بیردن (Carrie Bearden)، استادیار روانشناسی و علوم رفتاری در دانشگاه UCLA اعتقاد دارد، "دمدمی مزاج بودن  یا مشکل و خستگی در کار جزء متداولترین آن است اما شدت این اختلال انواع مختلفی دارد."

چرا خسته و خواب آلوده ایم؟

Mozhgan بازدید : 174 دوشنبه 19 تير 1391 نظرات ()

 

 

بررسی اختلال وقفه های تنفسی در خواب

چرا خسته و خواب آلوده ایم؟


سلامت‌نیوز: نایب رئیس انجمن گوش و حلق و بینی گفت:« افراد مبتلا به اختلال وقفه تنفسی دچار قطعی تنفس به هنگام خواب می شوند و خواب آلودگی و احساس خستگی در طول روز یکی از علائم این بیماری است.»

منبع: http://www.salamatnews.com


 

حساسیت به بدلیجات

Mozhgan بازدید : 197 دوشنبه 19 تير 1391 نظرات ()

هنوز ساعتی از مهمانی كه در آن هستید نگذشته است كه خارشی را روی دست و گردنتان احساس می‌كنید. با خودتان فكر می‌كنید هدف حمله حشره‌ای قرار گرفته‌اید. اما بعد از چند لحظه كه به آینه نگاه می‌كنید از دیدن قرمزی روی گردنتان ‌شگفت‌زده می‌شوید. مطمئن هستید كه این میزان قرمزی نمی‌تواند در نتیجه نیش حشرات باشد.

با كمی دقت متوجه می‌شوید درست در قسمت تماس با گردن‌بند بدلی كه استفاده كرده‌اید این حساسیت پوستی ایجاد شده است. كمی بعد پوستتان ورم می‌كند و تاول‌هایی روی آن ظاهر می‌شود. اگر شما هم با این وضعیت روبه‌رو شده‌اید باید بدانید كه پوست شما در دسته پوست‌های حساس قرار می‌گیرد و شما نمی‌توانید از بدلیجات استفاده كنید.

چرا حساسیت پوستی به بدلیجات بوجود می‌آید؟

دانلود کتاب راهنمای پزشکی گیاهخواران

Mozhgan بازدید : 187 یکشنبه 18 تير 1391 نظرات ()
دانلود کتاب سلامتی راهنمای پزشکی گیاهخواران

این بار در تک بوک دانلود کتاب رایگان “ راهنمای پزشکی گیاهخواران ”  ویرایش سوم را برای شما قرار داده ایم. این کتاب، در واقع تألیفی است از مقالات و پرسش و پاسخ هایی که از وب سایت دکتر زرین آذر، متخصص تغذیه در آمریکا جمع آوری شده است. این کتاب شامل دو بخش “مقالات” و “پرسش و پاسخ” است که در بخش اول، مقالات دکتر زرین آذر در مورد مزایای رژیم غذایی گیاهخواری و تغذیه ی طبیعی، معایب آزمایش روی حیوانات، مضرات مصرف گوشت، لبنیات و تخم مرغ، فلسفه ی بهبودی و روزه ی آب آورده شده و در بخش دوم پرسش و پاسخ ها در زمینه ی درمان بیماری های مختلف مانند بیماری های قلبی، بیماری های دستکاه گوارش، سرطان، دیابت، چاقی، بیماری های کبدی، بیماری های کلیوی، سردرد و میگرن، و سؤالات متداول در زمینه ی تغذیه و سلامتی گنجانده شده اند.
منبع: http://www.takbook.com

 

آیا بلعیدن آدامس مضر و خطرساز است؟

keyvan بازدید : 137 چهارشنبه 07 تير 1391 نظرات ()
آیا بلعیدن آدامس مضر و خطرساز است؟

اگرچه آدامس برای جویدن ساخته شده است و طرحی برای بلعیدن و جذب گوارش در آن وجود ندارد، در صورتی كه به صورت ناگهانی بلعیده شود خطرناك ...

می خوای بدونی جای سه نقطه چی نوشته؟ پس برو به ادامه مطلب

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  آرشیو
  نظرسنجی
  به نظر شما الویت کدام مطالب نسبت به بقیه بیشتر است؟

  آمار سایت
 • کل مطالب : 604
 • کل نظرات : 142
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 1442
 • آی پی امروز : 13
 • آی پی دیروز : 57
 • بازدید امروز : 31
 • باردید دیروز : 105
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 31
 • بازدید ماه : 1,820
 • بازدید سال : 17,566
 • بازدید کلی : 362,307